Od časných ranních hodin hasiči likvidují následky nehod, a to i na Chrudimku.

Už krátce po šesté ranní zasahovali například v Rané na Hlinecku, kde skončil v příkopu nákladní automobil Scania s návěsem plně naložený masem.

"K úniku provozních látek z 23tunového kolosu naštěstí nedošlo," informovala tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Klouzalo se to i jinde. Po nehodě u Javorného skončilo v nemocnici roční dítě, už o víkendu se dvakrát havarovalo na ledovce u Medlešic

Napilno mají hasiči i ve zbytku kraje.

"Například ve 3 hodiny ráno vyjížděli hasiči do Dolních Ředic, kde v ulici Holická zapadl nákladní automobil MAN jedním kolem do septiku. Hasiči kamion vyprostili. O několik minut později vyjížděli pardubičtí hasiči za obec Ráby, směrem na Kunětickou Horu, kde spadl strom přes vozovku. Hasiči strom rozřezali a odstranili tak, aby netvořil překážku v silničním provozu," sdělila Horáková.

"V Baníně pomáhali hasiči vytáhnout zapadlý sypací vůz. Další sypací vůz vytahovali hasiči za Křenovem směrem na Jevíčko. Autobus částečně sjetý do příkopu vytahovali hasiči u obce Těchonín. Cestující z autobusu vystoupili, poté byl tento hromadný dopravní prostředek vytažen ze závěje pomocí automobilového jeřábu," dopľnila Horáková.

SLEDUJTE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÝ SERVIS SILNIČÁŘŮ O SJÍZDNOSTI SILNIC V KRAJI - ZDE

"V 7.51 hodin zasahovali hasiči u nehody, ke které došlo přibližně jeden kilometr za Poličkou směrem na Hlinsko. Jednalo se o střet nákladního automobilu Tatra s osobním vozem Dacia. Při nehodě byla v osobním voze zraněna jedna osoba, která byla předána do péče zdravotníkům. Hasiči vyprostili Tatru s příkopu a zabezpečili vozidla proti úniku provozních náplní, ale také proti požáru. V 9.51 hodin se vrátili zpět na základnu. V Králíkách, v ulici Karla Čapka, v 10.44 hodin vytahovali hasiči kamion, který zapadl a nemohl pokračovat v cestě. V Pardubicích hasiči pět minut před 11 hodinou strhávali nebezpečný převis sněhu z budovy na pěší zóně na Třídě Míru," dokončila Vednula Horáková výčet hasičských zásahů.

Situaci v okrese Chrudim nadále sledujeme.