Úsek byl podle automapy nejnebezpečnějším v kraji už vloni, prvenství „obhájil“ poté, co tu ve sledovaném období došlo k sedmi nehodám s pěti těžkými zraněními. Dávat pozor by řidiči měli také na rovném úseku ve Vysokém Mýtě, úsek silnice I/35 podél autodromu obsadil druhou příčku v seznamu rizikových míst a celostátně je čtrnáctý. Ve sledovaném období se v Mýtě stalo celkem pět nehod, které jeden člověk nepřežil a dva se při nich těžce zranili.

Třetí je křižovatka v katastru Svitav na severu místní části Lačnov. „Šest nehod zde v posledních třech letech zanechalo dva mrtvé,“ informoval mluvčí Allianz Václav Bálek.

Čtvrté místo v kraji obsadil úsek na silnici I/35 přímo ve Vysokém Mýtě. Poblíž přechodu na ulici Husova se v letech 2015 – 2017 odehrály dvě nehody, při nichž jeden člověk přišel o život a jeden se těžce zranil.

Automapa určila jako páté nejhorší místo v kraji křižovatku silnice I/36 v Pardubicích v Dašické ulici, kde se za uplynulé tři roky odehrálo 17 nehod, při nichž se těžce zranili 3 lidé.

Napříč republikou bylo celkem posuzováno 62 nehodových lokalit, na kterých došlo ke 154 nehodám s usmrcením nebo těžkým zraněním. K téměř třetině z nich došlo během víkendu. „Převážná většina nehod se stala ve dne, na suché vozovce a viníkem byl řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu,“ uvedl dopravní odborník Jaroslav Heinrich z brněnské projekční kanceláře, která se podílí na vzniku automapy.