Ve čtvrtek ve večerních hodinách došlo ke střetu parašutisty a vozidla Audi. Případ šetří vojenská polilcie. Parašutistu srazil automobil nikoliv na silnici, ale v době střetu byl ještě ve vzduchu.Audi řídil asi pětapadesátiletý muž.

"Nehoda je v šetření, v tuto chvíli policie nebude zveřejňovat žádné informace," řekl tiskový mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.

Chrudimský deník má k dispozici výpověď řidiče automobilu."Byl to pro mne pořádný šok. Jel jsem v pohodě, vůbec ne rychle. Najednou se ozvala obrovská rána a já jsem hned poznal, že na auto dopadl parašutista," řekl Chrudimskému deníku šofér.

Řidič okamžitě zastavil a běžel k vojákovi, který naštěstí podle lékařů přivolané záchranky neutrpěl vážnější zranění. Audi je pochroumané, náraz byl podle výpovědi řidiče silný. "Podle první informace, která se objevila, jsem měl parašutistu srazit na silnici. Není to tak, spadl na mne z nebe," upřesňuje s úsměvem sympatický účastník kuriózní nehody.

Podle prvotních informací, které se objevily na Facebooku od přímých svědků, parašutista střet s autem přežil bez vážnějších zranění.