"Během uplynulého prodlouženého víkendu policisté několikrát vyjížděli na oznámení, kde hlavními aktéry nebyli naši spoluobčané, ale zvířata," potvrdila policejní mluvčí Dita Holečková.

V pátek 2. dubna několik labutí běhalo po silnici v Husově ulici v Pardubicích. "Žena, která nám telefonovala, měla strach o jejich život a tak zavolala na pomoc policisty, kteří labutě nahnali zpět do vody," uvedla policejní mluvčí.

V Mikulovicích byl zase psí cestovatel byl předán do rukou svého majitele. Naopak jiný pes, který pobíhal po rychlodráze nedaleko elektrárny v Opatovicích nad Labem, před příjezdem hlídky ze silnice utekl.

V sobotu u Stašova na Svitavsku policisté zase vyjížděli ke stádu ovcí, které podle policistů ohrožovalo silniční provoz. Celé stádo se  nakonec vydalo do lesa, a jelikož se nepodařilo zjistit, komu ovce patří, policisté informaci předali myslivcům z Rohozné.

"Kráva běhající po silnici nedaleko obce Malá Skrovnice na Orlickoústecku naopak svého majitele měla. Pro krávu si přijel a pokusí se zajistil, aby se již na procházky nevydávala," pokračuje Holečková.

A přesto, že koně patří jednoznačně k Pardubicím, na procházku se v neděli vydali nedaleko České Třebové. I tady se podařilo zjistit jejich majitele, který své koně zabezpečil v ohradníku.

"Všechny tyto zvířecí výlety se obešly bez zranění," dodala Holečková.