Počátkem ledna mezi obcemi Mikulovice a Chrudim 24letá řidička osobního vozidla Fiat při průjezdu zatáčkou dostala s vozidlem smyk. Vjela do protisměru a na krajnici narazila do ocelových svodidel. Vozidlo skončilo na poli, kde se několikrát převrátilo přes střechu. Nepřipoutaná řidička utrpěla smrtelné zranění.

K další smrtelné nehodě došlo mezi obcemi Čankovice a Moravany začátkem února. Dvaadvacetiletý řidič vozu Škoda Octavia najel na krajnici a poté do příkopu. Zde vozidlo čelně narazilo do stromů. Řidič při nehodě přišel o život.

Prvního března byla mezi Dřeveší a Tisovcem vozidlem Renault sražena 49letá chodkyně. Čtyřicetiletý řidič ji přehlédl, když šla po levé straně komunikace. Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. „U řidiče bylo zjištěno požití alkoholu, naměřena byla hodnota 1,03 promile,“ doplňuje informaci tisková policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Ke čtvrté autonehodě s tragickým koncem došlo hned dva dny poté. V obci Lipina bylo nalezeno nabourané vozidlo Citroën a asi 300 metrů od něj byl nalezen mrtvý 36letý řidič. Podle zjištěných stop řidič přejel v levotočivé zatáčce do protisměru a pak vozidlo pokračovalo v jízdě příkopem. Skončilo poté na příjezdové cestě.

Infografika