Na rozhraní Královéhradeckého a Pardubického kraje zemřel jednatřicetiletý chodec, který ovšem z Pardubicka nepocházel.
„Řidič peugeotu projíždějící lesním úsekem na Veliny patrně nedokázal zabránit střetu s chodcem ležícím na komunikaci. Zranění byla natolik vážná, že muž svým zraněním na místě podlehl," uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. A dodala, že pro upřesnění příčiny úmrtí muže byla nařízena soudní pitva, která by mohla objasnit zda v nehodě nesehrály roli zdravotní potíže chodce či alkohol. Výsledky budou známy za několik dní.Řidič pod vlivem alkoholu nebyl.

Případ si přebral komisař služby kriminální policie a vyšetřování, který momentálně hledá velmi důležitého svědka.  „Mělo by se jednat o řidiče bílé dodávky, který místem  bezprostředně před tragickou událostí projížděl a kterého zahlédl šofér peugeotu před sebou. Právě tento řidič by mohl podat důležité svědectví o okolnostech tragické události, například upřesnit pohyb chodce" upozornila Štegnerová.

Policie proto muže z bílé dodávky vyzývá, aby se okamžitě přihlásil na linku 158 nebo kontaktoval přímo vyšetřovatele Služby kriminální policie a vyšetřování Pardubice na lince 974 566 486.

Poslední nehody chodců
Těžká zranění utrpěla osmadvacetiletá žena, kterou ve středu 5. června v Nové Pace přimáčklo ke kovovému plotu u chodníku auto, které bylo v kopci zřejmě špatně zabrzděné a rozjelo se.
K velmi vážné dopravní nehodě došlo v pondělí 3. června večer v Litomyšli. Po střetu s kamionem byl na silnici I/35 velmi vážně zraněn dvaačtyřicetiletý chodec. Policie žádá svědky události o pomoc.