Pět minut před páteční desátou dopolední došlo na silnici z Přibylova do Chrasti k vážné dopravní nehodě. Řidička osobního automobilu Citroen Xsara se dostala za jízdy mimo komunikaci a narazila do stromu. Automobil začal ihned po nárazu hořet. Od tragických následků zachránili těžce zraněnou ženu i její dítě připoutané v autosedačce kolemjedoucí řidiči, kteří oběma pomohli včas z vozidla uniknout.

Na místě nehody zasahovaly profesionální hasiči z Hlinska a dále dobrovolní hasiči z Luže, Chrasti a Skutče a další složky IZS. "Hasiči ihned zraněné řidičce poskytli první pomoc a dítěti, které bylo připoutáno v sedačce, předali pro zklidnění z prožitého velmi nepříjemného zážitku z nehody plyšovou hračku - dráčka Záchranáčka," informovala tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. "Plameny zachvátily celý automobil a hasiči požár dostali pod kontrolu ve čtvrt na jedenáct," doplnila Horáková. 

Těžce zraněnou ženu transportoval po hrozivě vypadající nehodě do nemocnice vrtulník, dítě odvezli záchranáři sanitkou. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena na sto tisíc korun.