Mladých lidí za řidítky silných strojů přibývá a jsou v silničním provozu vystaveni největším rizikům.

Proto přichází motorkářská organizace Doly Bikers s projektem, který má ovlivnit žáky a studenty středních škol a docílit tak snížení nehodovosti mladých řidičů motocyklů. Chce ale ovlivnit chování řidičů na silnici celkově. Projekt se jmenuje Bezpečně na motorce - BENAMO.

„I když se i mezi motorkáři najdou hlupáci, kteří tento projekt zpochybňují, pozitivní ohlasy studentů a ředitelů škol nás přesvědčily o tom, že stojí za to v projektu pokračovat. Jízda na motocyklu je krásným koníčkem a myslíme, že je třeba mladým řidičům vysvětlit, že stojí za to se v pořádku vrátit, abychom mohli zase příště vyjet. Kdo jiný, než starší a zkušení motorkáři by měli předávat své poznatky mladším,“ míní motorkář Jaroslav Mach.

Iniciátoři programu pocházejí z Pardubic, ale besedy se studenty už absolvovali i na Chrudimsku. Ohlasy mladých lidí jsou velice příznivé.

„Když se řekne motorkář, napadne mne dobrovolný dárce orgánů. Přednáška byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se, že na silnicích nemá cenu frajeřit a je nutné jezdit opravdu opatrně. Klub Doly Bikers změnil můj pohled na motorkáře a jejich komunitu. Myslím, že spousta mladých lidí díky programu Benamo změní své chování na silnicích a vyvarují se hazardu a chyb,“ míní studenti ve svých písemných reakcích.