Na rybníku Oplatil došlo v sobotu odpoledne k tragické události. Utopil se tam mladý muž. Informaci potvrdila mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Podle dosud zjištěných informací by se mělo jednat o 29 letého muže z Prahy.

"Zatím zjišťujeme, co přesně se na místě stalo. Údajně se měl potápět spolu s kamarádem. Pak ale jeden z mužů nevyplaval," popsala Eva Maturová.

"K události vyjížděly dvě naše pozemní posádky, zároveň byla na pomoc přivolána i posádka letecké záchranné služby z Hradce Králové. V okamžiku příjezdu k rybníku již na místě pracovali hasiči, kteří se pokoušeli mladíka vylovit. Tělo vytáhli z pod hladiny asi po dvaceti minutách. Záchranáři sei přesto pustili do resuscitace, nicméně po několika minutách musel lékař konstatovat smrt," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda. Místo si pak převzala policie.

"Potápěč, který se ponořil v místech, kde se dle svědků měl mladík ztratit, během dvou minut nalezl jeho tělo a dopravil jej na břeh," uvedl velitel zásahu ppor. Pavel Červenka.

"Budeme zjišťovat přesný sled událostí a případné ovlivnění zúčastněných osob omamnými látkami nebo alkoholem. Na místo byl také přivolán policejní psycholog jako pomoc pro známé zemřelého mladíka," uvedla Eva Maturová.

V souvislosti s hudebním festivalem Let it roll se nejedná o první smrt utonutím. Před dvěma lety policie po jeho skončení na břehu nalezla automobil mladíka, který z festivalu nedorazil domů. Při pročesávání břehů rybníka se našly jeho boty a láhev alkoholu. Tělo bylo nalezeno o týden později.