"Krátce po půl sedmé ráno došlo na silnici I/37 mezi Chrudimí a Nasavrky k vážné dopravní nehodě. Čelně se zde střetlo nákladní vozidlo Renault přívěsem s bílou dodávkou Kia. Řidič vozidla Kia na místě zemřel. Řidič druhého vozidla byl zraněn. Okolnosti a příčiny teto vážné dopravní nehody vyšetření chrudimští policisté. Silnice I/37 je nyní, v 8:45 ráno stále zcela uzavřena," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Profesionální hasiči upřesnili, že šlo o střet dodávky s kontejnerovým nákladním automobilem. "Lékař na místě konstatoval smrtelné zranění u řidiče dodávky. Hasiči vyčkali, až policisté nehodu zadokumentovali, a poté vyprostili ze zdemolovaného vozu tělo muže. Řidič nákladního vozu měl utrpět lehčí zranění. Hasiči dále museli zajistit oba vozy proti úniku provozních náplní. Nákladní automobil skončil na boku a unikaly z něj provozní náplně. Ty byly okamžitě zajištěny tak, aby nedošlo k ekologickým havárii. Velitel zásahu nechal povolat na místo i pracovníci životního prostředí. Velitel zásahu na místě poskytl řidiči nákladního automobilu první psychickou pomoc. Nákladní automobil vyprostí po zadokumentování nehody specializovaná firma,“ uvedla její mluvčí Vendula Horáková.

Pár stovek metrů odsud se stala předevčírem jiná nehoda:

Nehoda na křižovatce I/37 a I/17
Na obchvatu Chrudimi se stala další nehoda. Všech pět lidí skončilo v nemocnici

Celý tříkilometrový úsek obchvatu ze Slatiňan do Chrudimi je uzavřený, doprava je vedena po staré státovce. Omezení potrvá podle serveru dopravniinfo.cz do 11 hodin. Hasičům byla nehoda nahlášena v 6:45 hodin.

Obchvat Chrudimi je široký, komfortní a přehledný a svádí k nebezpečnému předjíždění. Na jeho druhém úseku z Chrudimi do Slatiňan, který byl otevřen přesně před dvěma lety, je to již druhá tragická nehoda. První se stala letos v září na konci obchvatu u Slatiňan .

Ranní informace serveru  Centrum dopravních informací Policie ČR:

Od 20.12.2023 od 7:00 do 11:00; na silnici 37 v obcích Chrudim a Slatiňany okres Chrudim , délka 2,3km; silnice uzavřena, nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; střet NA a OA se smrtelným zraněním. Na místě IZS.