Dojít k němu mělo ve čtvrtek 24. února okolo 21.10 na silnici mezi obcemi Paseky a Proseč. Událost se měla odehrát tak, že nezjištěný řidič vozidla při jízdě ve směru od Pasek k Proseči přehlédl na silnici dva chodce, jdoucí vedle sebe po pravé straně komunikace.

Řidič narazil pravou stranou vozidla do levé ruky chodce, kterého tak srazil na zem. Řidič pak zastavil, a protože chodec uvedl, že není zraněn, nic nepotřebuje a nechce nic hlásit, po chvíli z místa odjel směrem k Proseči, aniž by nehodu ohlásil.

Poškozený pak odešel z místa nehody domů. Okolo 22. hodiny se nechal sám vyšetřit u lékaře v Proseči, jenž mu doporučil kontrolu na chirurgické ambulanci.

Dle výpovědi se měl na nehodě podílet vůz Škoda Felicie červené barvy. Auto bude mít poškozené pravé zpětné zrcátko.

Řidič má být ve věku 20 - 25 let, vyšší štíhlé postavy, světlých delších vlasů vyčesaných nahoru. Muž měl mít oblečenu textilní bundu asi béžové barvy a kalhoty modré barvy (rifle). Informace k nehodě mohou lidé volat na tel. 974 572 251 nebo 974 572 262, nebo se dostavit na dopravní inspektorát v Chrudimi. Lze využít i email: dicr@mvcr.cz, nebo linku 158.

(lm, man)