Řidič osobního vozidla Škoda mezi obcemi Lozice a Srbce zřejmě nedal přednost osobnímu automobilu BMW a došlo ke střetu obou vozidel. Oba řidiči byli následně převezeni k lékařskému ošetření do nemocnice, kde pětašedesátiletý řidič vozu Škoda později svým zraněním podlehl.

Chrudimští hasiči u několika dopravních nehod

Dne 29. června po osmé hodině ranní došlo na silnici I/17 u obce Holešovice ke střetu osobního vozidla Škoda Favorit a motocyklu Bantit 650. Po příjezdu hasičů k místu události bylo zjištěno, že se dopravní prostředky nacházejí na komunikaci a nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili motocykl i automobil proti požáru a zamezili úniku provozních náplní. Po příjezdu Policie ČR skupiny dopravních nehod bylo místo zásahu předáno a jednotka se vrátila na základnu.

Ve 14.21 hodin zasahovali chrudimští hasiči u kolize osobního vozidla v obci Smrček. Řidička automobilu tady z dosud nejasných příčin vjela do protisměru a narazila do stojícího osobního vozu Ford Mondeo. Poškozen byl i plot u domu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která musela být převezena do nemocnice. Hasiči na místě až do příjezdu policistů řídili dopravu. Dále odstranili následky nehody.

V 17.49 hodin chrudimští hasiči byli přivoláni ke kolizi osobního vozidla Fiat 650, který na silnici mezi obcemi Lukavice a Bítovany skončil svou jízdu v příkopu. Ve fiatu cestovalo pět osob. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Hasiči standardně zabezpečili vozidlo proti požáru a zamezili úniku provozních náplní.

(man. vh)