"Do Lukavice směřovaly ve středu 15. listopadu v 17.16 hodin základní složky integrovaného záchranného systému. Jednalo se o střet dvou osobních vozidel. V jednom voze zůstala zaklíněna osoba, kterou hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místo byl přivolán i vrtulník letecké záchranné služby, ten ale nakonec odletěl prázdný. Zraněná osoba byla do nemocnice převezena sanitním vozem," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči dále zajistili vozidla proti vzniku požáru odpojením akumulátoru a zamezili úniku provozních náplní. Po počátečním uzavření silnice se již kolony pomalu rozjíždějí.

"Dávejte při jízdě pozor, obzvlášť při dešti. Dnes se jedná již o desátou nehodu v pořadí, u které zasahují hasiči Pardubického kraje," dodala Horáková. 

Další bouračka se dnes stala u Tuněchod a jiná pak rovněž na jiném neblaze proslulém nehodovém místě - křižovatce chrudimského obchvatu s výpadovkou na Vysoké Mýto. 

Nehoda na křižovatce u obchvatu
Pozor, klouže to. Hasiči a sanitky jsou na Chrudimsku kvůli nehodám v permanenci

Křižovatka Na Mýtě je místem častých dopravních nehod. Poslední vážná se tu stala 3. října. Řidiči už dlouho volají po úpravě křižovatky, například po rozšíření o odbočovací a připojovací pruhy. Vyjet z vedlejší, a to ať od Svídnice, nebo od Lukavice, tady totiž vůbec není při hustém a rychlém provozu na státovce jednoduché. O tom jsme psali zde:

Nehoda u Lukavice, 3. 10. 2023
FOTO: Nebezpečná křižovatka u Lukavice volá pro přestavbě, byla tu opět bouračka

Můžete hlasovat i v anketě, co s křižovatkou provést.