"K tragické nehodě došlo ráno po 4. hodině u Podhůry Chrudimsku. Třiapadesátiletá řidička vozidla Mercedes jela ve směru od Rabštejnské Lhoty na Slatiňany, kde zatím z dosud neznámých příčin vjela do pravého příkopu ve směru jízdy a následně narazila do stromu. Při nehodě bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem. Okolnosti a příčiny dopravní nehody vyšetřují chrudimští policisté," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Nehoda se stala u nepřehledného "esíčka" se stromořadím a vysokým náspem silnice s hlubokým příkopem. Úsek je častým místem dopravních nehod, toto je však minimálně od roku 2006 první tragická.

Silnice musela být uzavřena, podle webu dopravniinfo.cz bude neprůjezdná přibližně do 9 hodin. Mluvčí Horávková dodala, že hasiči vyprostili tělo ženy, která zůstala zaklíněna uvnitř zcela zdemolovaného vozu. Odstraňování následků této nehody stále trvá. Na místě zasahují jednotky HZS Chrudim, JSDH Slatiňany, ZZS Pak.

Za posledních 24 hodin je to již druhá stragická nehoda v Pardubickém kraji. Nedělní tragická nehoda na I/35 u Svitav si vyžádala dva mrtvé a čtyři zraněné. Silnice byla neprůjezdná až do půl jedenácté večer.

Nehoda u Svitav.
Další tragický čelní střet na I/35 u Svitav. Dva lidé zemřeli, čtyři zranění