Osmnáctiletý mladík a jeho šestadvacetiletý spolu cyklista nerespektovali v Chrudimi, v ulici Na Kopanici zákazovou dopravní značku „Zákaz vjezdu všech vozidel“.

„Při jízdě z kopce po mokrých dlažebních kostkách pravděpodobně nepřizpůsobili rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu pozemní komunikace a na silnici havarovali. Oba utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice,“ řekl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Starší z cyklistů podle jeho slov utrpěl pouze lehká zranění a byl tudíž schopen podrobit se dechové zkoušce. Poté, co dýchl, vyšla najevo jedna z možných příčin. „Policisté mu naměřili 0,81 promile alkoholu v dechu. Osmnáctiletý mladík dopadl bohužel mnohem hůře. Utrpěl vážnější zranění a musel být ihned převezen do nemocnice,“ dodal Jiří Tesař.

Příčina a míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Policisté připomínají, že alkohol k řízení nepatří a není zákonem dovolen. To platí i pro cyklisty, kteří jezdí zejména v letních měsících často pod vlivem alkoholu.

Třeba před rokem se snažil devětačtyřicetiletý muž sjet kopec od Trpišova do Slatiňan, najel na krajnici a upadl i s kolem do pravého příkopu. Utrpěl odřeniny po celém těle a tržnou ránu na levém obočí. V nemocnici mu bylo naměřeno 2,67 promile alkoholu.