V neděli po poledni se na hlavním tahu ze Slatiňan do Nasavrk srazil motorkář s osobním autem, a to v kopci u motorestu Skalka. Podle policejní mluvčí Jany Drtinové jel řidič motocyklu honda od Nasavrk. Aby zabránil střetu s dodávkou, strhl řízení a narazil do Volkswagenu Golf, který vyjížděl z křižovatky od Výsonína.

„Motorkář byl odvezen sanitkou na vyšetření do nemocnice, odkud byl bez zjevných známek zranění propuštěn," poznamenává mluvčí Drtinová.
Kolem třetí odpoledne se na silnici I/37 stala další dopravní nehoda. Tentokrát řidič fiatu nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky, na mokré silnici dostal smyk a skončil v příkopu. Policisté vyloučili alkohol jako příčinu a šoféra potrestali pokutou.

Pohled na nehodu u motorestu SkalkaZdroj: Karel Dvořák

OPRAVY JEŠTĚ POTRVAJÍ

Nehody na hlavním tahu na Vysočinu pořádně zkomplikovaly už tak složitou dopravní situaci. Od Slatiňan až k Výsonínu silničáři ofrézovali povrch silnice a rychlost tu snížili na 30 km/h. Pravidelně se tu i během „normálního" provozu tvoří kolony.

Úleva je zatím v nedohlednu, neboť silničáři by měli dokončit práce za zhruba 28 milionů korun do poloviny října.

Další dopravní nehodu vyšetřovali policisté po poledni na silnici z Chrudimi do Kočí. Šofér Volkswagenu Transporter jel na Chrudim, nezvládl pravotočivou zatáčku, na mokrém povrchu dostal smyk a spadl do příkopu. Dodávka se ještě převrátila na bok.

Šofér vyvázl bez zranění, škody se však vyšplhaly na více než 80 000 korun.

V okolí Chrudimi došlo i na divokou honičku, kdy před policií ujížděl muž na motorce. Ten zkusil ujet po poli, ale na svahu u Dražkovic spadl a zle se polámal. Sanitka jej ve vážném stavu odvezla do nemocnice.