U přejezdů se stále častěji objevují policisté i s kamerovým systémem, kterému neproklouzne ani jediný provinilec. „Jakmile zařízení zaznamená hříšníka, který projel ačkoliv bliká červené světlo, policisté ho okamžitě zastaví. Někteří řidiči tvrdí, že na červenou nejeli, ale jakmile vidí kameru, už se s hlídkou nehádají,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.
Tehdy vjela dodávka na přejezd v okamžiku, kdy se blížil vlak. Dva lidé zemřeli. Snímky z této nehody najdete v galerii.
Od ledna už strážci zákona přistihli 79 řidičů, kteří nerespektovali výstrahu. Ti zaplatili na pokutách 175 tisíc korun. „Jsou to zbytečně vynaložené peníze. Mnohem horší však bývají následky. Ušetřená minuta může člověka stát život. Vlak má odřený nárazník, ale z osobního vozidla mnoho osob nevystoupí,“ poznamenala mluvčí.
Šoféři však často bývají nezodpovědní i na nechráněných přejezdech. Přitom se stačí rozhlédnout a zbytečně neriskovat, pokud se již vlak blíží. Za vše mluví nedávná nehoda na nechráněném železničním přejedu v Třemošnici na Chrudimsku.
Poslední říjnový den tady střet vlaku s osobním automobilem nepřežil dvaadvacetiletý spolujezdec. Hasiči ve ve spolupráci se záchranáři se mladíky snažili oživit, vše již bylo marné. Třiadvacetiletý řidič seatu byl těžce zraněn. Více o nehodě najdete ZDE!
Mezi nejrizikovější místa, kde se policejní hlídky s kamerou pohybují nejčastěji patří Chrudimi, Bylany, Vysoké Mýto či pardubický přejezd v ulici Na Drážce.
* Od 1. ledna do konce listopadu odhalili policisté 79 hříšníků
* Za tuto dobu vybraly hlídky na pokutách 175 tisíc korun
* Bloková pokuta uložená na místě může být až 2500 korun. Ve správním řízení až 5000.
* Pokud řidič spáchá stejný přestupek do 12 měsíců může přijít na jeden až šest měsíců o řidičák