Republiková policie vyšetřovala ve středu 16. dubna na Chrudimsku celkem šest dopravních nehod, při nichž byla zraněna jedna řidička a škody dosáhly výše dohromady za 303 000 Kč.

V 17 hodin dostala ve Skutči s vozidlem smyk na mokrém povrchu vozovky při projíždění pravotočivé zatáčky 19letá řidička mazdy ze Štěpánova. „Přejela do protisměru a částí auta zde narazila do boku projíždějícího automobilu značky Hyundai. Toto vozidlo po nárazu vrazilo do stromu,“ uvádí policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Podle jejího sdělení byla při nehodě zraněna řidička mazdy, jež musela být převezen do chrudimské nemocnice. Hmotná škoda na vozidlech se odhaduje na 110 000 Kč.

Téhož dne před 12. hodinou jel ve směru od Heřmanova Městce 44letý šofér vozu značky Dacia z Rabštejnské Lhoty a na křižovatce chtěl odbočit na vedlejší silnici. Nedal přitom přednost v jízdě protijedoucímu fordu, který do něho z boku vrazil. Dacia byla přitom odhozena na seat, který stál v křižovatce. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, škoda byla spočítána celkem na 46 000 korun. Provinilci v dacii uložili policisté pokutu 2500 Kč.

V Chrudimi před prodejnou obuvi v Široké ulici si ve středu 16. dubna ve 14 hodin nezajistil vozidlo proti pohybu 46letý šofér nissanu ze Slatiňan. Auto se následně samovolně rozjelo a narazilo do skleněné výlohy uvedené prodejny. Majitel vozu ze Slatiňan zaplatil za přestupek blokovou pokutu 1500 Kč. Způsobená škoda byla odhadnuta na 15 000 korun.

Ve Skutči na Palackého náměstí nepřizpůsobil ve středu 16. dubna před půlnocí rychlost jízdy místní 24letý šofér peugeotu a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel ze silnice, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Hmotná škoda byla v tomto přípdě vyčíslena na 47 000 korun. Řidiči byla uložena bloková pokuta 2000 Kč.