"Dne 10. prosince ve 14.36 hodin byla jednotka hasičů vyslána k dopravní nehodě na staré silnici mezi Chrudimí a Medlešicemi. Tady došlo ke střetu dvou osobních vozidel Škody 120 a Fordu Focusu na velmi kluzkém a zasněženém povrchu vozovky," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Jednotka po příjezdu na místo provedla průzkum, řidič ve škodovce byl bez zranění, ve Focusu cestovaly dvě osoby, spolujezdkyně utrpěla lehké zranění.

"Zraněnou osobu hasiči zajistili krčním límcem a předali záchranné službě. U obou vozidel provedli hasiči protipožární opatření, k úniku provozních kapalin nedošlo," dodala Horáková.

Havarovaný Ford poté vlastními silami hasiči vyprostili ze sněhu zpět na vozovku a vrátili se na základnu.

Nebyla to ovšem jediná nehoda mezi Chrudimí a Pardubicemi.

Klouzalo se to i jinde. Po nehodě u Javorného skončilo v nemocnici roční dítě, v pondělí pak skončil v příkopě u Rané kamion naložený masem

"V sobotu 11. prosince v 5.49 hodin vyjeli hasiči ze stanice v Chrudimi na dopravní nehodu, ke které došlo mezi obcemi Ostřešany a Nemošice. Tady se nacházel osobní automobil Renault Laguna v příkopu a na střeše," sdělila mluvčí hasičů.

Po příjezdu hasičů k události byl řidič vozidla již mimo automobil a naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Vozidlo hasiči pomocí navijáku převrátili zpět na kola, zabezpečili proti úniku provozních látek a požáru a vrátili se zpět na základnu.

(red)