K těžké a tragické dopravní nehodě došlo v pondělí po poledni u Rozhovic na Chrudimsku. Na přímém a přehledném úseku vozovky mezi obcemi Rozhovice a Heřmanovým Městcem se čelně srazila modrá felicie s nákladním automobilem s přívěsem. Nákladní vozidlo skončilo na boku v poli, osobní vozidlo jedoucí směr Heřmanův Městec v příkopu. Jeho řidič neměl šanci střet přežít.

"Podle prvotních informací řidič osobního vozidla náhle přejel do protisměru. Proč, to už se bude snažit zjistit vyšetřovatel. Obětí nehody se měl stát mladý muž kolem dvaceti let. Totožnost mrtvého však zatím nemáme potvrzenou," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. "Určitě si vyžádáme znalecký posudek na stav osobního vozidla, zda na nehodu nemohla mít vliv technická závada," dodala Markéta Janovská. .

Čelní náraz byl tak silný, že součástky auta rozházel po okolí. Asi dvacet metrů v poli od vraku felicie přistál celý blok motoru, na druhou stranu odletěly části převodovky. 44letého řidiče nákladního vozidla, které skončilo na boku v poli museli z kabiny vyprostit hasiči. Zamotal se do bezpečnostních pásů ale jinak vyvázl bez zranění.

Policisté museli silnici po nezbytně nutnou dobu uzavřít kvůli vyšetřování a vyproštění vozidel. Provoz odklánějí policejní hlídky přes okolní obce. Uzavírka by měla skončit kolem čtvrté hodiny odpolední.