1,49 PROMILE A STROM
První nehoda se stala kolem osmé ráno u Nerozhovic, a to dokonce na rovném úseku silnice. „Třiadvacetiletý řidič osobního vozu Škoda Fabia zřejmě vlivem mikrospánku najel s vozidlem na pravou krajnici a následně sjel do silničního příkopu, kde čelně narazil do stromu,“ popisuje událost mluvčí Policie ČR Jiří Tesař. 

Po srážce se stromem utrpěl řidič i jeho spolujezdec lehká zranění, která jim na místě ošetřil lékař záchranky. Při dechové zkoušce pak šofér policistům nadýchal 1,41 a 1,49 promile alkoholu. Celkové škody činí předběžně 65 tisíc korun.

2,21 PROMILE A BETONOVÝ OBRUBNÍK 
Nehoda na parkovišti před hotelem Čertovina v obci Medkovy Kopce byla ještě o trochu pikantnější. Před desátou večer sem přijeli policisté, aby vyšetřili náraz Renaultu Kangoo do betonových obrubníků, které zůstaly ležet vyvrácené na zemi. 

„Na parkovišti u hotelu se zřejmě učil jezdit dvaatřicetiletý muž ze Slovenska,“ poznamenává k nehodě Jiří Tesař, protože jak se posléze ukázalo, dotyčný muž za volantem nikdy žádné řidičské oprávnění nevlastnil. 

Odvahu řídit mu však zjevně dodal alkohol, neboť dechová zkouška ukázala 2,19 a 2,21 promile. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, ani škody nebyly veliké – odhadem dva tisíce korun, nicméně i tak Slováka čekají opletačky se zákonem. 

2,41 PROMILE A BETONOVÝ PLOT
Třetím sobotním hříšníkem a zároveň pomyslným rekordmanem v počtu promile v krvi, se stal třicátník, který za volantem Citroenu Xsara zahučel do betonového plotu před domovem seniorů v Heřmanově Městci.

Podle slov Jiřího Tesaře šofér nezvládl pravotočivou zatáčku, přejel na levou stranu silnice, odtud na chodník a následně zboural plot a skončil na zahradě. 

Heřmanoměsteckým strážníkům opilý muž uvedl, že chtěl pouze „přeparkovat“. Dechová zkouška u něj prokázala 2,41 promile. Řidič vyvázl bez zranění. Celkové škody se ale vyšplhaly předběžně na 100 tisíc korun.

„Všechny tři nehody šetří kolegové z dopravního inspektorátu s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidičům za takovéto jednání hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodává Jiří Tesař.