„Z kraje července letošního roku měl podezřelý nehodu mezi obcemi Bor u Skutče a Nové Hrady. Při jízdě s osobním vozidlem VW Golf zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk. Ten nezvládl a nejprve vyjel s vozem mimo komunikaci, kde narazil do stromu a poté sjel ze srázu do lesa," popisuje nehodu tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař. Policisté na místě provedli u řidiče dechovou zkoušku, která odhalila 1,75 promile. Řidičovu opilosti následně potvrdilo i laboratorní vyšetření krve. Byl zraněn, proto skončil v nemocnici.

Mluvčí také doplňuje, že se nejedná o jediný přestupek, kterého se cizinec dopustil. „V průběhu šetření nehody vyšlo dále i najevo, že podezřelý vykonal koncem června 2013 trest zákazu činnosti, ale ještě neprokázal zákonem stanovenou odbornou a zdravotní způsobilost k vrácení řidičského oprávnění," vysvětluje Tesař. Řídit tudíž nesměl.

„Své protiprávní jednání bude podezřelý nyní vysvětlovat u soudu. V případě, že bude uznán vinným, může si vyslechnout verdikt v podobě až tříletého pobytu za mřížemi," doplňuje k případu mluvčí policie Jiří Tesař.