Ve 20 hodin najel mezi Chrastí a Zaječicemi na krajnici 53letý šofér Seatu Toledo z obce Horka. „Poté sjel do příkopu, kde narazil do stromu,“ uvádí policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle jejího sdělení policisté vzápětí muži naměřili dechovou zkouškou hodnotu 2,26 promile alkoholu.

„Odběr krve odmítl. Dalším šetřením bylo zjištěno, že mu Okresní soud v Pardubicích vyslovil zákaz řízení až do září 2009,“ dodává tisková mluvčí. Škoda na vozidle se odhaduje na 40 000 korun. Řidič bude obviněn z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Už v šest hodin ráno vběhl náhle u Přibylova do jízdní dráhy 31letému šoférovi renaultu z Proseče srnec. „Po střetu s autem zahynul,“ konstatuje mluvčí Hamáčková. Jak dodává, hmotná škoda na voze se odhaduje na 41 000 Kč.

Před devátou hodinou ranní havarovala v Prachovicích 39letá řidička Škody Fabie z Ronova nad Doubravou, když nedala přednost v jízdě osobnímu vozidlu značky Ford. Dechová zkouška vyloučila, že by někdo z účastníků havárie požil před jízdou alkohol. Nikdo nebyl zraněn. Policisté uložili provinilé řidičce blokovou pokutu ve výši 2500 korun.