Okolo šestnácté hodiny si totiž při výjezdu z obce Oflenda povšimla, že u cesty leží na zemi osoba.

Lékařka své auto na nejbližším možném místě otočila a vrátila se k ležící osobě. Pobledlý osmačtyřicetiletý muž jí s bolestivým výrazem ve tváři sdělil své jméno i bydliště. Dále uvedl, že v lese nacházejícím se 150 metrů od místa kam se doplazil, kácel stromy a jeden z nich na něj spadl. Zkušená lékařka zraněného prohlédla, zjistila rozsah zranění a ihned jej zafixovala do stabilizované polohy.

Zraněného muže v přítomnosti lékařky si u silnice za okamžik povšiml také šedesátiletý řidič z Chrudimska, shodou okolností bývalý hasič, který také ihned zastavil své vozidlo a po zjištění okolností okamžitě přivolal rychlou lékařskou pomoc. Do příjezdu sanitního vozu se ještě dvojice snažila těžce dýchajícího a naříkajícího muže uklidnit, utišit a zmírnit jeho bolesti.


Muž byl po několika minutách převezen s těžkými zraněními do nemocnice. Lékařka ještě po odjezdu sanitky, na přání zraněného, navštívila jeho příbuzné a sdělila jim, co se stalo a také to, že na místě neštěstí zůstalo veškeré nářadí a traktor.

V současné době jsou příčiny pádu stromu předmětem dalšího prověřování.

(lm)