Podle Ladislava Žabky, ředitele krajské záchranné služby, žena utrpěla otevřené zlomeniny obou nohou nad kotníky a vrtulníkem byla dopravena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. „Stěžovala si na bolest nohou, ale na samotný pád si nepamatovala,“ řekl včera Ladislav Žabka.

Mladá parašutistka měla štěstí nejen v tom, že pád přežila, ale i v tom, že shodou okolností nedaleko místa jejího dopadu právě zasahovali hasiči při požáru seníku a zavolali jí okamžitě pomoc.

„Viděli jsme, že se jednomu z parašutistů nějak zamotal padák a řítí se k zemi. Pak mu vystřelil i záložní padák, ale zapletl se do hlavního. Okamžitě jsme vyjeli k místu nehody, kam se už sbíhali i další seskakující parašutisté. Na místě ležela žena, která byla při vědomí a komunikovala s námi. Nejevila známky vážnějších zranění,“ popsal dramatickou situaci Pavel Petiška, velitel zásahu hasičů.

Na letišti v Jaroměři to není první neštěstí, k němuž při seskoku padákem došlo. V roce 2008 červenci zemřel na místním letišti osmadvacetiletý parašutista z Lázní Bohdaneč.

(řez)