Pár minut před desátou hodinou se na silnici 337 mezi Starým Dvorem a odbočkou na Podhradí stala dopravní nehoda cisterny převážející cement. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Seče a dobrovolná jednotka z Třemošnice. Hasiči místo nehody zabezpečili, provedli protipožární opatření a zároveň řídili kyvadlově dopravu po celou dobu činnosti jednotek i doby potřebné pro vyšetřování dopravní policie. K události byla také přivolána Zdravotnická záchranná služba, protože řidič nákladního vozidla, ač neměl viditelná zranění a z vozidla se dostal sám, byl z nehody otřesený. Přibližně po dvou hodinách jednotky z místa odjely. Cisterna zůstala ležet v příkopu na boku mimo komunikaci. V odpoledních hodinách na místo přijelo nákladní auto, aby přečerpalo cement z cisterny, a za pomocí autojeřábu byl vůz vytažen zpět na komunikaci.

Krátce před dvanáctou hodinou se na silnici 17 mezi obcemi Bylany a křižovatkou Nový Dvůr u Heřmanova Městce stala vážná dopravní nehoda osobního auta, při které došlo ke zranění. Auto při nehodě narazilo střechou do stromu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Chrudimi a Pardubic, dobrovolná jednotka z Heřmanova Městce a ZZS Chrudim.

Ve 12:36 hodin byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům a dobrovolné jednotce v Seči k dopravní nehodě motorky a chodce v ulici U Hájovny v Seči. Na místo vyjížděla také ZZS Chrudim a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové. Ten přistál na příjezdové cestě k čerpací stanici v Seči. Místo nehody bylo s opatrností průjezdné. K další události byla poslána profesionální jednotka HZS Seč - k úniku nebezpečných látek, olejové skvrně na silnici v obci Bojanov.

Mezitím profesionální hasiči z Chrudimi a Pardubic a dobrovolná jednotka z Hrochova Týnce zasahovali na silnici 355 mezi obcí Hrochův Týnec ve směru na Přestavlky u dopravní nehody nákladního auta.

K dalšímu výjezdu byli profesionální a dobrovolní hasiči vysláni k technické pomoci: V Seči praskla voda a tekla po silnici. Kvůli této havárii se město ocitlo bez vody.

Zdeněk Sasín ml.