„Na místě nehody se nacházelo dvanáct účastníků. Po vyšetření všech osob záchranáři převezli tři zraněné do Pardubické nemocnice,“ informovala v neděli Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje na svém facebooku.

Auta havarovala v sobotu kolem půl třetí hodiny odpoledne na silnici I/37 za Trhovou Kamenicí, v úseku mezi Rohoznou a Novou Vsí. Karambol si vynutil dočasnou uzavírku silnice.

První vůz - Škoda Octavia podle policie zastavil, za ním pak zůstala stát další auta. V tu dobu se k nim již blížilo další auto značky Volkswagen a to do posledního narazilo. Odražený vůz pak narazil do auta před sebou. Tím to však neskončilo, Volkswagen totiž ještě vjel do protisměru a čelně se srazil s vozem Citroën. Další auto přijíždějící od Rohozné skončilo v příkopu.

„Na místo vyrazili profesionální jednotka z Chrudimi a Hlinka, dobrovolná z Trhové Kamenice. Na místě události byly zraněné 3 osoby. Ty si ihned po příjezdu převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Vzhledem k počtu vozidel a nehodové situaci byla komunikace po dobu zásahu a šetření uzavřena. Hasiči pomohli s vytažením vozidel z příkopů, naložením vozidla na odtahovou službu a uklidili místo dopravní nehody,“ uvedli hasiči v neděli na svém facebookovém účtu.

Mohlo by vás také zajímat: sláva motelu na Seči vyhasla už před řadou let, už koncem 90. let to šlo s ním z kopce. Dnes zbyly jen obvodové zdi

Zdroj: Romana Netolická