Ze statistiky je zřejmé, že stoupá počet podnapilých řidičů rok od roku. Pod vlivem alkoholu bylo letos na vozovkách okresu způsobeno 26 dopravních nehod. V roce 2007 za stejné období jich policie šetřila sedmnáct a v roce 2006 dokonce patnáct.

Nejvíc se alkohol na silnicích projevil v roce 2005, kdy od ledna do prosince způsobil 160 dopravních nehod. V následujícím roce jich bylo třiaosmdesát, počet se tedy snížil bezmála o polovinu. Vloni ale podnapilých řidičů opět přibylo, autonehod se událo celkem sto deset.

Rok 2007 byl tragický i v počtu usmrcených. Na vozovkách chrudimského okresu skončilo svůj život osmnáct lidí – ve srovnání s rokem 2006 je to dvojnásobek.

Statistiku zvýšily smrtelné autohavárie u Medlešic, jejichž série začala už 15. ledna 2007 smrtí třiaosmdesátiletého řidiče škodovky. Mnozí kolemjedoucí šoféři si jistě pamatují na havárii z 15. července 2007. Šestapadesátiletá řidička z Německa tehdy při najíždění do křižovatky u Medlešic přehlédla dopravní značku „dej přednost v jízdě“ a vjela se svým automobilem Honda Civic do křižovatky. Zde se srazila s vozidlem VW Sharan. Při střetu vozidel utrpěl 26letý spolujezdec z Německa ve vozidle Honda těžká zranění, kterým podlehl. Lehce zraněno bylo dalších pět účastníků dopravní nehody.

Při výčtu tragédií nelze vynechat 18. srpen 2007, kdy 26letý řidič motocyklu Yamaha z Pardubic při projíždění zatáčky upadl na vozovku a ocitl se v protisměru. Zde se střetl s protijedoucím opelem a na místě zemřel.