K první nehodě došlo krátce po sedmé hodině ranní. Řidiči osobního vozidla Škoda Octavia vběhla, mezi obcemi Kočí a Tři Bubny, před vozidlo srna a došlo ke střetu. Zvíře bylo na místě usmrceno. Ke zranění řidiče nedošlo. Na vozidle byla způsobena škoda ve výši pětadvacet tisíc korun.

K další dopravní nehodě došlo okolo půl jedenácté dopoledne a to na silnici II. třídy č. 356, mezi obcemi Radim a Dobrkov. Dosud nezjištěný řidič bílého dodávkového vozidla, při projíždění pravotočivé zatáčky, měl náhle přejet do protisměru a ohrozit řidiče osobního vozidla Renault 19.

Ten, aby zabránil střetu s dodávkovým vozidlem, najel na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Vozidlo se převrátilo na střechu a poté na levý bok.

Nezjištěný řidič z místa dopravní nehody odjel bez zastavení. Při nehodě došlo k lehkému zranění tří osob. Zraněné osoby byly převezeny sanitními vozy do nemocnice k ošetření.

Doprava byla na místě řízena policisty a to jedním jízdním pruhem. Krátce před polednem byl úsek zcela zprůjezdněn. Na osobním vozidle vznikla škoda ve výši dvacet tisíc korun.

Policie ČR, Skupina dopravních nehod Chrudim uvítá jakékoliv informace, které by napomohly ke zjištění dosud neznámého řidiče bílého dodávkového vozidla. Se svým svědectvím se můžete obrátit na bezplatnou linku 158 nebo osobně či telefonicky přímo na Skupinu dopravních nehod Chrudim, tel.: 974 572 251.

Další středeční dopravní nehoda – havárie se odehrála pár minut po sedmnácté hodině mezi obcemi Nový Dvůr a Podhořany. Šestadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia se zřejmě plně nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost a při projíždění zatáčky narazil do svodidel. Vozidlo poté sjelo do silničního příkopu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hmotná škoda na vozidle činí sedmnáct tisíc korun.

Dechové zkoušky byly u všech účastníků středečních dopravních nehod negativní.

(lm)