Dne 16. května 2012 ve 13.30 hodin došlo v Chrudimi na ulici Topolská ve směru ze sídliště Na Větrníku, před odbočkou do ulice Česká k dopravní nehodě. Řidičce osobního vozidla Fiat Panda vběhl náhle z její levé strany pod vozidlo nejdříve zajíc a těsně za ním pes. Řidička nedokázala střetu se psem již nijak zabránit a narazila pravou přední částí vozidla do psa, který z místa dopravní nehody následně odběhl na chodník do České ulice.

K další dopravní nehodě došlo v období od 16. května do 17. května, kdy se doposud neustanovený řidič nezjištěného vozidla jedoucí ve směru od obce Přibylov směrem k obci Prosetín zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a nesledoval situaci v silničním provozu a pravou přední částí vozidla zachytil o zaparkované osobní vozidlo Renault Clio, které poškodil a poté z místa dopravní nehody odjel.

V pátek 18. května došlo v Chrudimi na parkovišti v ulici Topolská, před domem čp. 684 k dopravní nehodě. Neznámý řidič osobního vozidla Renault Megane při zajíždění na parkoviště vedle ulice couvl a zadní částí svého vozidla narazil do dopravní značky, kterou vyvrátil.

Policisté žádají svědky těchto nehod o pomoc při zjišťování viníka. Informace k nehodám mohou občané zavolat na tel. 974 572 251 nebo 974 572 262, nebo se dostavit osobně na dopravní inspektorát v Chrudimi. Lze využít i email: dicr@mvcr.cz, nebo bezplatnou linku 158.

(jt)