U Skutče havaroval v neděli odpoledne motorkář, nehodu naštěstí přežil. Kolem čtrnácté hodiny v neděli došlo k havárii motocyklu u Skutče. Podle sdělení operačního důstojníka chrudimské policie nebylo zranění smrtelné.

„Motorkář havaroval ve směru na Předhradí,“ řekl operační. Podle našich informací je tranzitní doprava úsekem nehody směrována do jednoho pruhu.

Dne 1. května ve 13.04 hodin zasahovali chrudimští hasiči u dopravní nehody osobního automobilu na silnici /17 v Chrudimi směrem na Kočí. Osobní automobil sjel ze silnice a poté se kutálel po poli přes střechu a zpět na kola a zase přes střechu zhruba 60 m. Řidič pravděpodobně z vozu vypadl.

Zraněného řidiče hasiči pomohli záchranné službě přenést do sanitního vozu. Hasiči dále zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních náplní.

Ve druhý májový den v 17.02 hodin zasahovali hasiči z Poličky a Hlinska u dopravní nehody, která se stala v obci Rychnov. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních automobilů Renault Laguna a Ford Escort.

Jedna osoba byla zraněná ve vozidle Renault Laguna, ale byla při vědomí. Jednotky ihned provedly předlékařskou pomoc zraněnému. Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Hlinsko hasiči zraněného vyprostili z vozidla. Ten byl dále transportován vrtulníkem do nemocnice v Pardubicích. Řidič ve druhém vozidle byl vyšetřen zdravotníky a odvezen na pozorování do nemocnice. Jednotky hasičů provedly zajištění vozidel proti požáru.

Dále byly zlikvidovány uniklé provozní náplně a poté hasiči naložili havarované automobily na vozidla odtahové služby a vrátili se zpět na základnu.