Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, tak čtyřicetiletý řidič osobního vozidla Renault se plně nevěnoval řízení a při jízdě se údajně sehnul na podlahu pro cigaretu, která mu spadla. V tomto okamžiku se dostal s vozidlem do protisměru. Šofér prudce strhl řízení doprava a skončil v příkopu. Za volantem však nezůstal a klidně odešel domů. Když jej tam policisté navštívili, dotyčný už nadýchal 1,99, 1,55 a 1,52 promile. Muž uvedl, že si zavdal až po nehodě. O pravdivosti jeho slov rozhodne rozbor jeho krve.

„Druhá havárie se stala v obci Závratec po osmé hodině večerní. Třiadvacetiletý řidič osobního vozu Ford nepřizpůsobil rychlost jízdy a při odbočování se dostal s vozidlem do silničního příkopu. Po provedení dechové zkoušky bylo zřejmé, co stojí za danou nehodou. Řidič nadýchal 2,07 promile a opětovné zkoušky nebyl vzhledem k opilosti schopen. Přesné výsledky hladiny alkoholu taktéž jako v prvním případě ukážou laboratorní výsledky. Opilý šofér nakonec skončil v nemocnici," uvedl Jiří Tesař.

Policisté nyní obě nehody vyšetřují. Škoda na vozidlech v případě první havárky se vyšplhala na sedmadvacet a u druhé na jednadvacet tisíc korun.