Včera deset minut po sedmé hodině ráno řidič osobního automobilu v Luži nezvládl řízení, narazil nejprve do sloupu veřejného osvětlení a poté do plotu rodinného domku, který rozmetal na kousky. Zraněného šoféra museli záchranáři odvézt do nemocnice. Hasiči uklidili následky dopravní nehody a poté se vrátili na stanici.

Hlinsko – Spravedlnosti se chtěl vyhnout dvaapadesátiletý muž z Hlinska, když bez závažného důvodu nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody, ačkoliv si výzvu k nástupu osobně přezval v dubnu letošního roku. Policisté muže vypátrali a následně jej převezli do Vazební věznice Hradec Králové.

Policisté v parku polapí kriminálníka

Městský park v Chrudimi a přilehlé dětské dopravní hřiště ovládnou zítra od 8:30 do 13:00 policisté, hasiči i zdravotníci. Uskuteční se zde již 17. ročník akce nazvané Bezpečné prázdniny, které pořádá město Chrudim a Policie ČR, Územní odbor Chrudim. Účastníci se mohou těšit třeba na ukázky zákroku proti pachateli trestné činnosti nebo výcviku a použití služebních psů Policie ČR. Připravený je také bohatý program hlavně pro děti.