"Čtyřiapadesátiletému řidiči, který nehodu pravděpodobně způsobil jsme sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," potvrzuje tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař a dodává:

"Podezřelý řidič nákladního vozu Iveco pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám a na přímém úseku komunikace, kde bylo náledí, dostal smyk. Ten nezvládl a s vozidlem přejel do protisměru a dále do levého silničního příkopu, kde se vůz převrátil na levý bok. Při této havárii došlo k poškození oplocení přilehlého domu a i silničního příkopu. Škody byly vyčísleny na šestatřicet tisíc korun. Nikdo nebyl naštěstí zraněn."

Za nehodou však nestála jen chyba profesionálního řidiče, ale i alkohol v jeho krvi. "Kolegové z dopravního inspektorátu na místě dechovou zkouškou zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Měření ukázalo 2,23 promile. Nezodpovědný řidič se podrobil i odbornému lékařskému vyšetření, které přítomnost alkoholu potvrdilo," doplňuje Tesař.

Své jednání tak bude šofér nyní muset vysvětlovat u soudu. Pokud ten rozhodne o vině, může si podezřelý vyslechnout trest v podobě až tříletého odnětí svobody.