22letý řidič vozidla Škoda Felícia ze Žďáru nad Sázavou se nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze komunikace. Na zasněžené vozovce dostal s vozidlem smyk, najel do protisměru, kde narazil do svodidel a dále najel do potoka, kde se auto převrátilo na střechu. Tragédii zabránila duchapřítomnost dvou projíždějících řidičů, kteří pomohli havarovanému řidiči ven z auta a zachránili mu tím život.

Na místo vyjížděla jednotka hasičů z Hlinska. "Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že osobní automobil je skutečně v řece a na střeše. Řidič byl již mimo vozidlo a nacházel se v okolo jedoucím vozidle a byl v šoku. Hasiči provedli protišoková opatření a ihned po příjezdu záchranné služby byl řidič předán do péče zdravotníkům. Hasiči dále zabezpečili vozidlo proti úniku provozních náplní. Po vyšetření nehody policisty, hasiči vozidlo vytáhli z řeky. Možnému neštěstí zabránili dva kolemjedoucí řidiči, kteří duchapřítomně pomohli muži ven z havarovaného vozu a zachránili mu tak život," uvedla k případu tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Požití alkoholu u řidiče bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Při nehodě byly mladík lehce zraněn. Hmotná škoda činí 52.000 Kč.