Patnáct minut před třetí hodinou ráno hlídka Městské policie Skuteč projížděla při běžné hlídkové činnosti ulicí Vítězslava Nováka ve Skutči, když si všimla osobního vozu nissan, který právě vyjížděl ze Žulové ulice.

Jakmile šofér zahlédl muže zákona, dupl na plyn a doslova vystřelil po silnici směrem na Žďárec. Takhle podezřelé jednání nemohli nechat strážníci bez odezvy a pustili se za uprchlíkem. Nissan už měl asi 200 metrů náskok a hlídce se ztratil z dohledu. Ne však na dlouho.

Strážníci po chvíli podezřelé vozidlo nalezli, a to nabourané na zahradě jednoho z domů při výjezdu ze Skutče směrem na Prosetín. Kolem auta stály dvě zraněné osoby, kterým muži zákona poskytli první pomoc a obratem také přivolali složky integrovaného záchranného systému.

Jak se posléze ukázalo, řidič z místa nehody utekl. „Nutno podotknout, že osádka vozidla měla obrovské štěstí. Nehoda by si vyžádala daleko větší následky, kdyby v protisměru jelo jiné vozidlo, nebo kdyby se na komunikaci v daném místě vyskytovali chodci, kterých tou dobou šlo z taneční zábavy v Prosetíně několik," uvádí skutečský strážník Tomáš Brokl.

Škody na majetku nebyly velké, plynový sloupek a elektrický rozvaděč, o nějž se prchající nissan zastavil, zůstal stál.

„Naprosto nepochopitelné je i chování řidiče. Opravdu bylo jeho svědomí tak černé, že nechal kamarády na místě zraněné bez jakékoliv pomoci?" dodává skutečský strážník s tím, že případem se nyní zabývá Policie ČR a po uprchlém šoférovi nyní pátrá.