Husté sněžení v pátek odpoledne komplikovalo dopravní situaci v celém okrese. Snížená viditelnost a kluzký povrch vozovky stály hned za několika haváriemi.

Série dopravních nehod začala v blízkosti chrudimského hostince U Guláška, kde se srazila dvě auta. Mezi Sečí a Rostejnem narazilo vozidlo do svodidel. „Dvaatřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost vozu stavu a povaze vozovky. Dostal smyk a vozidlo narazilo do svodidel. Havárie se obešla bez zranění, škoda je vyčíslena na dvaačtyřicet tisíc korun,“ řekl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

V Bojanově třicetiletá řidička opelu vjela do protisměru a narazila do zaparkované octavie, mezi Hlinskem a Čertovinou najel dvaačtyřicetiletý šofér na pravou krajnici a havaroval v příkopě. Ani tato nehoda naštěstí neměla za následek zranění osob, způsobená škoda přesahuje devadesát tisíc korun.

Dopravních nehod bylo víc, některé se obešly bez asistence policie a řidiči se na místě domluvili. To ale neplatí o šoférovi, který v chrudimské ulici narazil do fordu a z místa nehody zbaběle ujel. Škoda je vyčíslena na pouhou tisícovku, ale pokud existují svědci, dopravní policisté od nich uvítají veškeré informace.