"V Lichkově na Orlickoústecku zasahovaly ve středu 21. září ve večerních hodinách čtyři jednotky požární ochrany u události, kdy bylo nutné vyprostit automobil z řeky. Řidička se svým vozem pravděpodobně nezvládla projetí zatáčky a přes příkrou stráň s vozem prolétla až do řeky," uvedla mluvčí krajských profeionálních hasičů Vendula Horáková.

Neskutečným štěstím pro ženu bylo, že za ní jel řidič s autem a vše viděl. Ihned k ženě přiběhl, komunikoval s ní a přivolal na místo hasiče.

"Událost se totiž stala v době, kdy se stmívá. Vozidlo, které skončilo v řece, by v noci nikdo neviděl a raději nedomýšlejme, jak by celá událost mohla dopadnout," podotkla Horáková.

Požár pily v Kameničné
Pět jednotek hasičů likvidovalo požár pily v Kameničné. Škoda je 70 tisíc

Hasiči po svém příjezdu museli nejprve vyprostit řidičku, která se nemohla dostat z vozidla. Automobil byl na boku ve studené řece. Žena byla velmi promrzlá. Hasiči ji poskytli tepelný komfort a předali do péče zdravotníkům.

„Museli jsme si motorovými pilami prořezat stromy a zdolávat prudký sráz. Natáhli jsme lana, aby se zasahující hasiči a potápěči mohli v místě pohybovat. Při samotném vyproštění vozu, jsme museli uzavřít komunikaci,“ přibližuje náročnou situaci na místě události velitel zásahu Jan Faltus ze stanice Králíky.

Zásah byl ze strany hasičů ukončen před půlnocí. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté.