Rok 2013? Sražený chodec i cyklista
Hlavní silnice I/37 je na dva kilometry dlouhém úseku mezi Chrudimí a Slatiňany každoročně dějištěm několika vážných nehod.

V sobotu 19. ledna krátce před 6.45 byl na úrovni cukrovaru 43letým řidičem vozidla Škoda Fabia sražen a těžce zraněn 19letý chodec.

V pátek 15. února po půl šesté ráno srazil poblíž odbočky k cukrovaru osobní automobil Volkswagen Transporter cyklistu, který při nehodě utrpěl těžké zranění.

V neděli 28. dubna po půlnoci narazil 45letý řidič Fordu Mondeo do stromu, auto poté skončilo na střeše v poli u kasáren. Řidič a spolujezdec byli zraněni lehce, těžce zraněná spolujezdkyně zemřela v nemocnici. 

O smrtelné nehodě, k níž došlo krátce po nedělní půlnoci mezi Chrudimí a Slatiňany, už jsme vás informovali v neděli. Automobil po nárazu do stromu skončil na poli na střeše. Vyprošťování trojice zraněných osob z převráceného fordu i odstraňování následků nehody zabralo chrudimským profesionálním hasičům více než tři hodiny. Těžce zraněná spolujezdkyně zemřela po převozu do fakultní nemocnice v Hradci Králové, zraněn byl i řidič a druhý spolujezdec.

U podobné havárie, naštěstí s méně vážnými následky, zasahovali ten samý den ve 14:33 také hlinečtí hasiči. Automobil narazil do stromu v Poličské ulici v Hlinsku. „Řidič byl po příjezdu jednotky již mimo vozidlo a stěžoval si na bolest hrudníku, proto byl předán do péče lékaře a převezen do nemocnice," informovala tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. „Hasiči poté odstranili následky nehody, naložili havarovaný automobil na vozidlo odtahové služby a vrátili se zpět na základnu," dokončila Horáková.

Nepříznivá bilance pokračovala na silnicích v regionu i pondělí. Opět na státovce I/37, tentokrát však zhruba 100 metrů za Trhovou Kamenicí ve směru na Údavy, v pondělí kolem poledne havaroval osobní automobil, který sjel mimo komunikaci do příkopu. Jedna osoba byla během havárie zraněna.