Nejproblémovější oblastí jsou silnice přes hory a to silnice 34313 vedoucí od Prachovic směr Vápenný Podol, kde je od 9. ledna hlášena ledovka a na místě stojí odstavená nákladní auta. Podobná situace je i z druhého směru od Vápenného Podolu. Stupeň sjízdnosti III. se druhým dnem nezměnil. Některé úseky jsou pokryty vrstvou sněhu.

Další vyhlášenou lokalitou je silnice 37 vedoucí od Ždírce nad Doubravou přes Trhovou Kamenici a nejvýše položenou lokalitu Nasavrky a dále směr Chrudim. Podobná situace je i kolem Hlinska, kde včera několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo u technické pomoci např. odtažení vozidla, vyproštění zapadlého autobusu, odstranění spadlého stromu a dalších událostí.

Ve středu 9. ledna zasahovali hasiči u několika mimořádných událostí na Třemošnicku. Nejdříve jednotka HZS Seč a Policie ČR Třemošnice zasahovala u dopravní nehody osobního auta do mostu v obci Pařížov. Následně pak HZS Seč zasahovala u technické pomoci – spadlého stromu, zapadlého auta v Ústupkách atd.

Silnice mezi Starým Dvorem a Prachovicemi byla po celý den špatně sjízdná. Na místě uvízlo několik nákladních aut. V obci Horní Bezděkov se v křižovatce vzpříčil kamion před celou šířku vozovky, a tak byl úsek po dobu vyproštění uzavřen.

Krátce po 16. hodině byl vyhlášen poplach i dobrovolné jednotce v Třemošnici, a to k technické pomoci – vytažení zapadlého osobního auta a částečně i nákladního auta na silnici 337 nad Třemošnicí. Na místě se situace komplikovala a vznikla i další událost, kdy přes výzvu hasičů řidič kamionu neuposlechl upozornění před nesjízdností a ihned museli hasiči zasahovat znovu o kus dál na stejném úseku. Kamion, který pokračoval dále v jízdě zablokoval komunikaci nad Třemošnicí při vjezdu do lesního úseku u vodojemu. Bohužel kamion neměl požadované a vhodné pneumatiky a celou věc proto musela řešit PČR. Hasiči kvůli vyprošťování kamionu museli omezit a následně i zastavit dopravu v úseku, kdy se čekalo se na příjezd vozidla SÚS s posypem. Hasiči poté za použití silného řetězu několikatunový, plně naložený kamion z prudké zatáčky vyprostili.

V tomto regionu vyjížděli krátce po 19. hodině dobrovolní hasiči ze Žďárce u Seče a to k technické pomoci – odstranění stromu.

Po 21. hodině se rozezněla siréna v obci Běstvina. Místní jednotka hasičů vyjížděla k technické pomoci – vytažení zapadlého osobního auta na křižovatce v obci.

O pár minut později měli výjezd profesionální hasiči ze Seče a dobrovolná jednotka a policisté z Třemošnice k dopravní nehodě osobního auta mimo komunikaci v obci Závratec. Jednotka provedla zabezpečení vozidla. Na místo dorazila odtahová služba. Tím byla práce hasičů na místě ukončena.

Zdeněk Sasín ml.