Dva dny po tragické srážce auta s vlakem v Třemošnici došlo v úterý odpoledne k obdobné havárii. Ta se naštěstí obešla bez zranění.

Na železničním přejezdu ve Skutči se srazila dodávka s vlakem, který jel naštěstí velmi pomalu. „Cestujícím ani řidiči se nic nestalo,“ odpověděl na otázku Chrudimského deníku tiskový mluvčí policie Jiří Tesař.

Železniční trať mezi Žďárem u Skutče a Čachnovem musela být kvůli nehodě uzavřena, vlaky měly být až do sedmnácté hodiny nahrazovány autobusovou dopravou.

Za poslední dny je to na Chrudimsku již druhá srážka na přejezdu. První nehoda, k níž došlo v neděli v Třemošnici, však měla mnohem tragičtější následky. Na železničním přejezdu poblíž závratecké vápenky se srazil osobní vůz s osobním vlakem. Na místě zemřel 22letý spolujezdec v osobním voze, jeho řidič byl těžce zraněn a převezen do nemocnice.

Na webu Chrudimského deníku vyjadřují čtenáři projevy soustrasti zarmoucené rodině. Shodují se rovněž v tom, že by řidiči měli být při jízdě na železničních přejezdech ostražití. Účastníci třemošnické tragické nehody údajně jeli v koloně aut a řidič tak přehlédl výstražné znamení „Stop“.Více o této nehodě čtěte ZDE!