Na přehledné a dlouhé lesní rovince nad motorestem Skalka mezi obcemi Slatiňany a Nasavrky došlo k vážné dopravní nehodě před sedmnáctou hodinou. Třiadvacetiletý řidič nákladního vozidla Ford Transit z Licibořic jedoucí od Nasavrk se nevěnoval dostatečně řízení a přehlédl protijedoucí Renault Laguna. Vozidla se čelně srazila a obě skončila v příkopě. Náraz byl tak silný, že vzduchem létaly úlomky zdemolovaného Reanultu, které poškodily i kolem projíždějící vozidlo značky Peugeot. Čtyřicetiletého řidiče Reanultu museli z vozu vyprošťovat hasiči. Vážná zranění si vyžádala jeho převoz do pardubické nemocnice. Řidič i spolujezdec z Tranzitu zraněni nebyli. Stejně tak vyvázl bez sebemenšího škrábnutí jako zázrakem i spolujezdec z Renaultu. „Dopravní nehoda je nadále v šetření. Alkohol byl vyloučen u obou řidičů. Celkové škody jsou vyčísleny na 1 milion 110 tisíc korun, “ uvedla tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Teprve sedmnáctiletý mladík z Ústí nad Orlicí havaroval po jedenadvacáté hodině mezi Novým Dvorem a Podhořany. S vozem Škoda Forman nezvládl v zatáčce řízení a narazil do svodidel. Jízdu pak zakončil v příkopě. Při nehodě se naštěstí nezranil, přestože přídil bez řidičského oprávnění. Aby toho nebylo málo, dechová zkouška navíc odhalila, že má mladík 1,07 promile alkoholu v krvi. „Nezletielému řidiči hrozí obvinění z trestného činu řízení motorového vozidla bez příslušného řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplňuje tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Před sedmnáctou hodinou došlo k dopravní nehodě také v Chrudimi v ulici Široká. Místní 32letý řidič vozidla Škoda Fabia doplatil na nepozornost při couvání. „Krátce před sedmnáctou volal na linku 156 řidič, který oznámil, že poškodil při couvání dopravní značku v Široké ulici,“ uvádí k případu strážník Městské policie Chrudim Jaroslav Hlavinka. „naše hlídka s mužem na místě vyčkala do příjezdu dopravní policie,“ dodává. Hmotná škoda vzniklá při nehodě se odhaduje na 2.000 Kč. Řidič dostal na místě blokovou pokutu ve výši 1500 Kč.

Dopravní nehodu řešili příslušníci Městské policie Chrudim i v noci z úterý na středu. Všechno začalo oznámením o rušení nočního klidu, které přišlo na linku 156 ve středu 4. června půl hodiny po jedné. „Volal nám jeden z místních obyvatel, že na sídlišti Na Větrníku směrem k restauraci U Kapličky ve tmě stojí zaparkované vozidlo. Parta mladých prý tu má puštěnou hlasitou hudbu a hlučně se baví,“ popisuje strážník Hlavinka. O devět minut později volal stejný muž znovu. „Tentokrát uvedl, že jím popsané vozidlo stříbrné barvy zde nabouralo jiné vozidlo a odjelo směrem k restauraci Kaplička,“ doplnil strážník. O několik minut později už příslušníci MP díky popisu podezřelé vozidlo Toyota Corolla našli a dopadli i jeho řidiče. Muž z Bítovan se strážníkům k nehodě sám přiznal. „Na místo byli přivoláni policisté ze skupiny dopravních nehod. Ti provedli u řidiče dechovou zkoušku, která odhalila v jeho krvi 1,37 promile,“ doplňuje Hlavinka. Řidiči hrozí obvinění z trestného činu.