Proč řidič bílého auta vyjel do protisměru, není jasné. Je předčasné spekulovat, že chtěl předjíždět. "Je příliš brzo, nehoda se stala včera, nehodu teprve vyšetřujeme," uvedla Holečková. 

Upřesnila také počet aut, které se do nehody zapletly. Podle prvních informací byla jedním z havarovaných aut i dodávka, to ale policie vyvrátila. "Předběžná škoda byla odhadnuta na zhruba 600.000 korun," dodala policejní mluvčí.

Nehoda se stala na široké dvouproudé silnici otevřené před sedmi lety v táhlé, ale přehledné zatáčce, kde se může předjíždět. Je zde však velký provoz, ŘSD plánuje část rychlodráhy z Pardubic až do Chrudimi výhledově rozšířit na čtyřpruh.

Výjezd k dopravní nehodě
Máme bouračku v Černé za Bory, jedem! Podívejte se ve videu na výjezd hasičů

Tragická nehoda, jak jsme informovali, se stala v pondělí po deváté hodině ráno u Medlešic na rychlodráze mezi Pardubicemi a Chrudimí. Srazila se tu dvě osobní a jedno nákladní auto. Jeden zraněný člověk byl převezen na chirurgické oddělení Chrudimské nemocnice. I přes snahu záchranářů se již druhému účastníkovi nehody nedalo pomoci. Silnice na místě byla několik hodin uzavřená.

Jen o 500 metrů dál směrem na Pardubice se před třemi roky, v srpnu 2019, stala dokonce dvojnásobná tragédie, když se tu čelně srazily dvě dodávky:

Tragická nehoda u Medlešic
Úterní nehoda u Medlešic má druhou oběť

"U tragické dopravní nehody na silnici I/37 z Chrudimi do Pardubic zasahovali v pondělí 5. prosince v 9.14 hodin profesionální i dobrovolní hasiči z Chrudimi. Jednalo se o střet hned několika vozidel. Poškozená u dopravní nehody byla tři vozidla – dva osobní a jeden nákladní. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému," uvedla mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Jeden člověk, který cestoval ve voze sám, po nárazu s nákladním automobilem svému zranění na místě nehody podlehl. „Provedli jsme nejprve průzkum v místě události, dále jsme zajistili vozy proti vzniku požáru a zajistili unikající provozní náplně. K vyproštění tragicky usmrcené osoby nedošlo,“ uvedl Michal Mrázek, velitel zásahu hasičů z Chrudimi. 

Josef Mára se svým psem unikli na poslední chvíli plamenům, které vzápětí zachvátily celý mlýn.
Ze shořelého mlýna v Luži zbyly jen zdi. Senior nemá nic, sousedé mu pomáhají

Místo nehody bylo několik hodin uzavřené, doprava byla odkláněna přes Chrudim a Medlešice. Uzavírka byla v úseku od MÚK Chrudim - Sever (na Vestec) po následující sjezd u Medlešic. Silnice byla uzavřená zhruba do 16:30, jak uvedl server dopravniinfo.cz.

Na místě události zasahovaly dvě posádky ZZSPAK společně s ostatními složkami IZS.