Náročný zásah u nehody kamionu se zvířaty mají za sebou hasiči. K Chrasti na Chrudimsku museli povolat celkem pět jednotek. 

"V úterý 11. ledna na silnici č. 355 mezi Chrastí a Rosicemi na Chrudimsku zasahovali u nehody kamionu s dvěma návěsy, který skončil na boku v příkopu. V kamionu byla převážena zvířata, konkrétně vepři a krávy. Hasiči na místě vytvořili provizorní ohradu ze žebříků a následně dírou ve střeše kamionu vytahovali ven prasata. Na pomoc vyrazil i automobilový jeřáb z Pardubic," uvedla mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Celkem bylo uvnitř kolem 100 kusů prasat, z toho 30 jich nepřežilo. Převážených krav bylo celkem 8, jedna nehodu nepřežila.

Psali jsme ráno:

Převážel prasata a krávy, s nákladním vozidlem skončil v příkopě.
FOTO: Hasiči evakuovali z převráceného kamionu u Chrasti stovku prasat a krávy

"Zásah byl náročný a komplikovaný – hasiči museli vyřešit postupně přístup ke všem zvířatům a následně je všechna vyprostit. Odtažením přívěsu bylo možné se dostat k dalším vepřům a následně je zachránit z havarovaného vozu," dodala. Příčiny nehody jsou zatím neznámé. Silnice v místě nehody není nijak úzká ani rozbitá. 

"U jednadvacetiletého řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," informovala policejní mluvčí Dita Holečková.

Zástupce firmy převážející zvířata poslal na místo náhradní kamion pro jejich přeložení a odvezení z místa události. Povoláno bylo také vozidlo kafilérie.

"Hasiči celé vozidlo po vyproštění vepřů vyčistili. Na místě byli i zaměstnanci veterinární správy," uzavřela Horáková.