Hromadná kolize

V sobotu po čtrnácté hodině záchranáři vyjížděli k nehodě tří aut na silnici I/35 u Moravské Třebové. Vozidla se střetla na rovném úseku. „Řidič dodávky z neznámých příčin náhle vyjel do protisměru, kde se střetl se dvěma osobními auty. Při nehodě se zranilo sedm lidí, z toho dva těžce," uvedla mluvčí policie Hana Kaizarová. Na silnici přistály dva vrtulníky záchranné služby, které transportovaly raněné do nemocnic v Hradci Králové a Brně. Zraněných mohlo být ještě více, protože v době kolize zrovna místem projížděl motorkář, který se však  vozidlům stihl vyhnout.

Tím však nešťastný víkend na silnicích v regionu neskončil. V neděli kolem páté hodiny ráno se stala tragická nehoda na silnici mezi Jedlovou a Bystrým na Poličsku. „Řidič na rovném úseku narazil s autem Opel Omega do stromu. Třiatřicetiletý muž na místě zemřel. Příčinu havárie vyšetřujeme," sdělila mluvčí Hana Kaizarová. Další smutná zpráva přišla v neděli před osmnáctou hodinou. Na silnici mezi Poličkou a Jedlovou zahynul po střetu s automobilem  motorkář.

Již ve čtvrtek se přitom na pětatřicítce u Borušova stala nehoda, při níž se zranili tři lidé. I tady musela zasahovat letecká záchranná služba se dvěma vrtulníky.