„Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o uražený hlavní uzávěr plynu u bytového domu. Hasiči ihned provedli evakuaci osob, které se nacházely v objektu. Hasiči evakuovali celkem osm osob a zajistili místo úniku pomocí ochranné mlhové clony a provedli uzavření hlavního uzávěru plynu, který byl poškozen až za ventilem. Dále měřili koncentrace unikajícího plynu. Na místo byl přivolán pracovník pohotovostní služby plynáren. Policisté událost řeší jako dopravní nehodu," popsala zásah hasičů mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Ve stejný  den v 15.50 hodin zasahovala chrudimská jednotka hasičů u požáru rozmítací pily v obci Morašice. „Požár vypukl zřejmě krátce po poledni, kdy si ho uhasili zaměstnanci práškovým hasicím přístrojem, my jsme na místo byli povoláni na kontrolu po požáru před 16 hodinou," uvedl velitel zásahu Kamil Petružálek. Na místo byl přivolán znalec v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Ve čtvrtek 14. srpna v 0.18 hodin zasahovali chrudimští profesionální hasiči u požáru tahače s podvalníkem, na kterém byly převáženy pracovní stroje (bagr a válec) na Palackého třídě v Chrudimi. „Při našem příjezdu hořela dvoumontáž jedné z náprav podvalníku. Nasadili jsme ihned dva vysokotlaké proudy vody k likvidaci požáru a k ochlazování podvalníku," řekl velitel zásahu Kamil Petružálek. Požár hasiči zlikvidovali v 0.27 hodin. Příčinou vzniku požáru bylo zablokování brzd na nápravě podvalníku. Díky okamžitému zásahu hasičů se plameny nerozšířily na pracovní stroje a škoda je předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Uchránit se podařilo hodnoty ve výši 15 milionů korun.

(lv, vh)