Ve čtvrtek po 12. hodině dostali záchranáři oznámení o tonoucím dítěti v koupacím biotopu v Hlinsku. Po příjezdu místní profesionální hasičské jednotky a dvou sanit záchranky už byl třináctiletý chlapec na břehu.

"Při záchraně již nedýchal. Resuscitaci prováděla sloužící plavčice společně s kolegou z Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, který zde trávil svůj volný čas s dětmi, neváhal a plavčici pomohl," popsal dramatické chvíle Miroslav Polák z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Díky včasné pomoci se povedlo obnovit základní životní funkce dítěte. "Chlapec byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekla Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala.

Před rokem se v hlineckém koupacím biotopu utopil osmnáctiletý mladík. Potápěči nalezli jeho tělo již bez známek života. Do poslední chvíle existovala naděje, že opuštěná deka s mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi nic neznamená, ale nakonec se ukázala pravda v celé své krutosti.

Tělo hledali potápěči. Bylo nalezeno po 20. hodině.
Tragédie v Hlinsku. V biotopovém koupališti se utopil osmnáctiletý chlapec

Koupací biotop v Hlinsku vznikl přestavbou bývalé zchátralé plovárny. Původní betonový bazén je zmenšený a přestavěný, kolem jsou pláže, hřiště a atrakce pro děti. Koupací biotop má dvě hlavní části – lagunu s rostlinami pro čistění vody a nádrž pro plavce. Maximální hloubka bazénu je skoro tři metry.