Policisté také zaznamenali dopravní nehodu, střetu se srncem. Nejčastější příčiny: nepřizpůsobení jízdy svým schopnostem i stavu pozemní komunikace, nepozornost a nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem. Celková hmotná škoda činí 1.482.000 Kč.

Vloupání do trafiky

V ranních hodinách dne 27. července 2009 se neznámý pachatel vloupal do jedné z trafik v Chrudimi. Nejprve u okna rozstříhal pletivo kovové mříže. Následně toto pletivo ohnul, rozřízl přední část dvojitého skla a vnitřní sklo rozbil. Vzniklým otvorem sáhl do prodejny a odcizil papírovou krabici se zhruba 150 kusy DVD. Během tohoto nezákonného jednání byl vyrušen alarmem instalovaným v trafice. Zalekl se, jednání zanechal a utekl. Poškozené šestačtyřicetileté majitelce způsobil škodu za 10.000 Kč. Policie se případem nadále zabývá.

Opilá řidička

Dne 25. 7. 2009 před čtyřiadvacátou hodinou kontrolovali policisté ve Skutči dvaapadesátiletou řidičku osobního vozidla Peugeot. Ženu z Rané vyzvali k orientační dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobila. Zkoušku provedli policisté opakovaně a to s naměřenými hodnotami 1,18 a 1,25 promile alkoholu v dechu. Na místě podezřelé řidičce policisté zakázali jízdu a zadrželi řidičský průkaz.

Neplatí na syna

Od srpna roku 2007 do současné doby neplatí sedmadvacetiletý muž výživné na svého nezletilého syna, přestože mu tak bylo určeno Okresním soudem v Chrudimi. Na výživném tak dluží částku ve výši 36.000 Kč. Nezodpovědný otec je podezřelý ze spáchání trestného činu Zanedbání povinné výživy. Případem se zabývají policisté Obvodního oddělení Chrudim.