K havárii došlo v pátek mezi obcemi Trhová Kamenice a Údavy po šestnácté hodině. Řidič motocyklu Yamaha se při jízdě plně nevěnoval řízení a nevšiml si, že před ním jedoucí řidička vozidla Škoda Octavia byla nucena zpomalit Nestihl zareagovat včas a Při brždění dostal smyk, upadl na komunikaci a motocykl zezadu narazil do vozidla. Osmatřicetiletý motocyklista z Jablonce nad Nisou utrpěl při dopravní nehodě zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Chrudimi. Požití alkoholu nebylo u řidičů zjištěno. Hmotná škoda na vozidlech činí 80 000 Kč.

Únava i alkohol jako příčiny

Zřejmě mikrospánek byl příčinou nehody, ke které došlo v pátek před pátou hodinou ranní na křižovatce v Možděnici. Řidič nákladního vozidla Scania s návěsem vjel do příkopu a vyklopil náklad, podle našich informací to byly potraviny. Při havárii nedošlo ke zranění, alkohol zjištěn nebyl a technická závada se může rovněž vyloučit. Škoda na vozidle a zboží činí 451 tisíc korun.

Posilněn alkoholem vyrazil o víkendu na cestu i 46letý cyklista z Miřetic. Mezi obcí Rváčov a Trhová Kamenice nezvládl řízení jízdního kola a skončil v pravém příkopu. Při havárii neutrpěl žádné zranění. Dechové zkouška u něj odhalila 2,87 promile alkoholu. Lékařské vyšetření a odběr krve odmítl. Další jízda mu byla policisty zakázána.

Srazil chodce a ujel

V sobotu v deset hodin večer v chrudimské Palackého ulici u prodejny nábytku se neznámý řidič nezjištěného vozidla zřejmě plně nevěnoval řízení a srazil chodce, který utrpěl zranění. Z místa havárie ujel. Policie hledá případné svědky tohoto činu, který by neměl zůstat nepotrestaný. Ozvat se mohou na bezplatnou linku 158.

Srna vběhla do jízdní dráhy obcemi Podhořany a Vrdy v sobotu po dvaadvacáté hodině řidiči osobního vozidla Škoda Superb z Prahy. Zvíře bylo na místě usmrceno a nárazem odhozeno do levého příkopu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda na vozidle činí 45 000 korun.

V neděli po sedmnácté hodině v obci Nový Dvůr u Podhořan 28letá pardubická řidička vozidla Peugeot při odbočování vlevo nedala přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu Kawasaki. Při střetu utrpěl 33letý motorkář z Kutnohorska těžké zranění, s nímž byl letecky transportován do nemocnice Vinohrady v Praze. Nehodbyla předána k šetření kriminální policii pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. Hmotná škoda činí 80 000 korun.