První nehoda se stala dopoledne na silnici mezi obcemi Kočí a Hrochův Týnec, kde se střetla dvě osobní auta. Řidič Škody Favorit zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za stojícím autem Renault Mégane, jehož šestadvacetiletý řidič chtěl odbočit na křižovatce vlevo a zezadu do něj narazil. Při nehodě byl lehce zraněn řidič škodovky a byl převezen sanitním vozem k ošetření do nemocnice.

Na silnici za Trhovou Kamenice směrem na Hlinsko došlo kolem 13. hodiny k havárii Škody Fabia. Osmapadesátiletý řidič při předjíždění dvou náklaďáků pravděpodobně nezvládl řízení vozu. Auto se dostalo do smyku a havarovalo v levém silničním příkopu. Došlo ke zranění řidiče i spolujezdkyně, oba byli převezeni k ošetření do nemocnice.

K havárii došlo v 15 hodin i mezi Štěpánovem a Skutčí. Mladý řidič nákladního vozu Škoda na rovině zřejmě najel na krajnici. Pak dostal smyk, přejel do protisměru a mimo silnici, kde prorazil zábradlí mostu. Následoval pád ze srázu a převrácení automobilu na bok. Řidič byl při nehodě lehce zraněn.

(lm, man)